Fortuna vitae
 
 

Štítná žláza (lat. Glandula thyreoidea) nacházející se na přední straně krku je žláza odpovědná za řízení celého organismu. Štítná žláza svou funkci vykonává za pomoci hormonů štítné žlázy (zejména tyroxin a trijodtyronin), které regulují intenzitu metabolismu a zároveň ovlivňují aktivní činnost mnoha systémů v lidském těle. Tyto hormony se vytvářejí z organického jódu přeměnou z jeho anorganické formy. To se děje složitými enzymatickými procesy právě v dvojlalokovom orgánu štítná žláza. Součástí aktivní tvorby těchto hormonů je vychtávanie jodových molekul z krve.

Pro správné fungování každé buňky v našem organismu je štítná žláza spolu s její hormony naprosto nezbytná. Tento proces se dá přirovnat k třídě plné žáků, ve které je přítomen učitel (hormon štítné žlázy). Pokud učitel není v třídě přítomen, nastává chaos, křik a pod. 

Porušena štítná žláza (nedostatek hormonu štítné žlázy), umožňují vznik civilizačních chorob v plném rozsahu. Můžeme zde najít nemoci jako osteopenie, osteoporóza, chronická únava, kardiovaskulární onemocnění (infarkt myokardu, mozková mrtvice, vysoký krevní tlak, zvýšený cholesterol atd.), Ženské nemoci (cysty na vaječnících, děloze, prsou atd.), Neinfekční zánět prostaty u mužů a mnohé další.

Porucha štítné žlázy stojí často za problémy s početím, zdravým fyzickým a duševním vývojem plodu, ale i problémy u matky v těhotenství, při porodu a kojení (vypadávání vlasů, kazivost zubů, řídnutí kostí, únava, malátnost, kolísání tlaku, psychické problémy, které také mohou být následkem nesprávné funkce štítné žlázy).

Nejběžnějšími poruchami spojenými s touto žlázou jsou hypertyreóza (příliš aktivní štítná žláza) a hypotyreóza (nedostatečně aktivní štítná žláza). V některých oblastech světa s nedostatkem jódu v přijímané stravě se může štítná žláza výrazně zvětšit, důsledkem čehož je otok krku. Toto onemocnění nazýváme endemická struma.

Každá porucha štítné žlázy způsobuje celkové oslabení organismu. Normalizace její funkce může být většinou obnovena za pomoci produktu Fortuna Vitae - originál prof. Turianici, který je unikátním nástrojem na ochranu, prevenci štítné žlázy a její celkovou regeneraci.

Koupit

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica - Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem

 
6 kusů - 7320.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 1500 Kč

 
5 kusů - 6300.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 1050 Kč

 
4 kusy - 5252.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 628 Kč

 
3 kusy - 4095.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 315 Kč

 
2 kusy - 2830.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 110 Kč

 
1 kus - 1470.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 50 Kč