Fortuna vitae
 
 

Nedostatek jódu v celém našem přirozeném potravinovém řetězci zapříčiňuje poruchy štítné žlázy. Její nesprávná funkce umožňuje rozvoj dalších souvisejících onemocnění. V oblasti střední Evropy hovoříme o tzv. enviromentální jodové deficitu. Ten je zapříčiněn nedostatkem přirozených zdrojů jódu.

Jód je obsažen v mnoha potravinách, nejvíce ho asi registrujeme v rybách a mořských řasách. Můžeme si tedy říci, že pokud budeme jíst dostatek ryb a řas, že bude všechno v pořádku. Ano, zní to dobře, ale má to jednu chybičku. Je nám od malička vlastní jídelníček s množstvím ryb a mořských živočichů tak jako je tomu v přímořských oblastech? No není. A tady je rozuzlení celé záhady. Můžeme to přirovnat k tomu, že pokud máme auto, které chodí na benzín a my zjistíme, že nám nejde tak dobře jako bychom chtěli, tak mu palivo vyměníme za letecký benzin. Důsledek asi tušíte. Pokud bychom dnes začali jíst ve velkém množství mořské plody, rázem bychom předávkovaných jódem, což je extrémně nebezpečné. A aby toho nebylo dost, můžeme si říct není jód jako jód. Už jsme naznačili, že známe dvě formy jódu organický nebo anorganický.

V 50-tých letech se začal nedostatek jódu v potravinách nahrazovat tzv. jodidovaná soli. Díky tomu se podstatně snížil kretenismus u novorozenců. Omezily se i další nemoci v souvislosti s nedostatkem jódu.

V posledních letech však opět přibývá onemocnění souvisejících s nesprávnou funkcí štítné žlázy. Ano, čtete správně. Není to z důvodu nedostatku jódu, který se dnes snažíme nějakým způsobem doplnit. Nesprávná činnost štítné žlázy vychází z přetížení způsobeného stresem, napětím, emocionální zátěží a množstvím informací.

Koupit

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica - Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem

 
6 kusů - 7320.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 1500 Kč

 
5 kusů - 6300.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 1050 Kč

 
4 kusy - 5252.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 628 Kč

 
3 kusy - 4095.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 315 Kč

 
2 kusy - 2830.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 110 Kč

 
1 kus - 1470.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 50 Kč