Fortuna vitae
 
 

Z předchozích článků si snadno domyslíme, že nejlepším způsobem jak pomoci štítné žláze je dodat jí organickou formu jodu. Je to taková forma jodu, která je vysoce aktivní, má optimální vstřebatelnost a není možné se jí předávkovat.

Obecně je zafixován názor, že největším zdrojem jodu jsou ryby a řasy a různé specifické minerální vody. Dnes se však nemluví jen o jodu jako takovém, ale především o jeho základních formách, a to o organické a anorganické formě.

Posloucháme názor, že anorganická forma jodu pochází z neživé přírody a je obsažena např. v minerálních vodách z důvodu postupného vyplavování ze země nebo přidáním jodidu draselného do kuchyňské soli. Organická forma jodu musí přece být v živých organismech jako jsou rostliny (řasy) a živočichy (ryby). 

Tomuto tématu se věnuje již více než 40 let celosvětově uznávaný biochemik prof. Ing. Ivan Turianici, DrSc., Který zjistil, že organická forma jodu je velmi vzácná. Každý živý organismus má schopnost proměny anorganické formy jodu do její organické formy. Toto se děje za velmi složitých enzymatických procesů v živých organismech. Je to podobně jako u člověka. Přeměna jodu v živém organismu se děje pouze do takové míry, jaká je potřebná pro život. To znamená, že řasa, zda ryba má jen minimální množství jodu v organické formě. Ostatní jod, který se tam nachází je v jeho anorganické podobě (připraven na přeměnu v případě potřeby).

Koupit

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica - Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem

 
6 kusů - 7320.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 1500 Kč

 
5 kusů - 6300.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 1050 Kč

 
4 kusy - 5252.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 628 Kč

 
3 kusy - 4095.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 315 Kč

 
2 kusy - 2830.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 110 Kč

 
1 kus - 1470.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 50 Kč