Fortuna vitae
 
 

Štítná žláza (glandula thyreoida) produkuje 3 hormony nesmírně důležité pro správnou funkci celého lidského organismu:

  • tyroxin (T4) a trijodtyronin (T3) - hormony, které ovlivňují růst, řídí látkovou výměnu, vývoj mozku, kostí a svalů,

  • kalcitonin - hormon zodpovědný za snižování vápníku v krvi. 

Součástí štítné žlázy jsou příštítná tělíska (glandulae parathyreoidae) produkující hormon parathormon (PTH), který narozdíl od kalcitoninu zvyšuje množství vápníku a také reguluje množství fosforu v krvi.

Jakmile z nějakého důvodu klesne hladina vápníku v krevním oběhu, začnou příštítná tělíska vylučovat parathormon, který je odpovědný za předávání vápníku z kostí. Pokud hladina parathormonu klesne ještě více a ani zásoby vápníku v kostech už nestačí, může dojít k tetanii a nebezpečným ochromující svalovým křečím. Nadměrně stoupající hladina vápníku v krvi následně způsobuje vylučování hormonu kalcitoninu štítnou žlázou, a tím se doslova zabrzdí produkování parathormonu.

Z uvedeného vyplývá, že vše souvisí se vším a štítná žláza prostřednictvím hormonů diriguje chod lidského organismu a zasahuje do všech jeho procesů.

Pokud je při jakýchkoliv poruchách štítné žlázy (hypofunkce, hyperfunkce, struma ...) přítomen syntetický hormon, hypofýza nedává povel štítné žláze, aby vyráběla vlastní. Tímto procesem tak ztrácí svoji přirozenou funkci, postupně atrofuje a stává se nepoužitelná. Navíc ztrácí možnost na vytváření parathormonu a kalcitoninu příštítných tělísek, které ani při podávání syntetických hormonů nejsou přítomny.

Koupit

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica - Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem

 
6 kusů - 7320.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 1500 Kč

 
5 kusů - 6300.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 1050 Kč

 
4 kusy - 5252.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 628 Kč

 
3 kusy - 4095.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 315 Kč

 
2 kusy - 2830.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 110 Kč

 
1 kus - 1470.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 50 Kč