Fortuna vitae
 
 

Štítná žláza je žláza s vnitřní sekrecí, což znamená, že hormony vylučuje do krve přímo k cílovým buňkám, které na tento proces reagují speciálními vyvinutými receptory. Hormony štítné žlázy se účastní činnosti většiny buněk v organismu a také ovlivňují i ​​činnost ostatních systémů.

Základní funkcí orgánu štítná žláza je vrátit jód z krevního oběhu periferním tkáním ve formě hormonů štítné žlázy, které takto významně ovlivňují metabolismus většiny buněk v lidském těle.

Štítná žláza hraje zásadní a mimořádnou roli ve vývoji každého jedince. Její hormony jsou nenahraditelné ve vývoji mozkové tkáně a jejich nedostatek nebo nedostatek jódu vede k poškození mozku, které je v tomto případě nevratné a projevuje se klinickou mentální retardací.

Štítná žláza a její řádná funkce jsou proto potřebné k tělesnému vývoji, růstu a také pohlavnímu dospívání. Působení hormonů na jednotlivé orgány je však časově velmi vázány, proto děti, které mají vrozenou poruchu štítné žlázy nesou s sebou enormní riziko nevratného poškození mozkových tkání. Je proto nadmíru důležité odhalit jakoukoli poruchu co nejdříve, aby léčba štítné žlázy mohla být včas zahájena.

Přesto u dětí starších tří let, kde je předpokládaný vývoj většiny mozkových tkání již ukončen, dochází ke zpomalení kostního zrání a růstu. Mentální funkce v tomto věku již narušeny nejsou.

Koupit

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica - Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem

 
6 kusů - 7320.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 1500 Kč

 
5 kusů - 6300.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 1050 Kč

 
4 kusy - 5252.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 628 Kč

 
3 kusy - 4095.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 315 Kč

 
2 kusy - 2830.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 110 Kč

 
1 kus - 1470.00 Kč
(včetne DPH)

ušetříte 50 Kč