Fortuna Vitae – dávkování

Dávkování Fortuna Vitae obecně:

Dospělí 10 ml denně = 1 polévková lžíce, nejlépe ráno (5 ml obsahuje 100 mikrogramů jódu, což představuje 67% DDD doporučené denní dávky pro dospělé). Děti od 3 do 12 let, 3 ml.

Dávkování Fortuna Vitae v případě užívání hormonů na štítnou žlázu:

V případě užívání syntetických hormonů, které ovlivňují funkci štítné žlázy je možné začít s jejich postupným snižováním až do úplného vysazení. V principu platí: jakmile začnete užívat Fortuna Vitae, doporučuje se snížit dávku hormonů o 25 mikrogramů. Úprava funkce štítné žlázy je u každého individuální, rádi bezplatně poradíme.

V případě autoimunitního onemocnění, ale také při zánětech, cystách, strumy a jiných komplikacích ve spojitosti se štítnou žlázou, nás prosím kontaktujte info@jodvita.cz. Zde Vám rádi poskytneme dodatečné informace s ohledem na specifikaci vaší komplikace ve spojitosti se štítnou žlázou.

Při odběru krve nalačno, neužívat ani přípravek Fortuna Vitae.

Před vyšetřením CT, MR, rentgen … se doporučuje užít den před a po vyšetření 3 x 10 ml Fortuna Vitae.

Doporučené dávkování při zvýšené radiaci:

  • 2 dny 4 x 10 ml během dne
  • 2 dny 3 x 10 ml
  • 3 dny 2 x 10 ml
  • pak pokračujeme 1 x 10 ml ráno

Skladování:

  • Při léčbě, pokud se užívá dennodenně, láhev vystačí max. 1 měsíc – nemusí být v chladničce stačí na tmavém místě, teplota kolem 20 °C.
  • Pokud se užívá sporadicky k doplnění jódových rezerv a před vyšetřeními, láhev máme pak i 3-4 měsíce v chladničce.

(organicky vázaným jódem není možné se předávkovat)

 

Při autoimunitním onemocnění štítné žlázy, cystách, tělískách či jiných útvarech v oblasti štítné žlázy nás můžete kontaktovat na poradenství kde Vám diskrétně odpovíme.

 
Fortuna Vitae

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem Koupit Fortuna Vitae
Fortuna Vitae
0

Používáme cookies od služeb třetích stran pro marketingové aktivity a abychom vám mohli nabídnout lepší zážitek. Přečtěte si o tom, jak používáme soubory cookie a jak je můžete ovládat kliknutím na „Privacy Preferences“.