prof. Ing. Ivan Turianica, DrSc.

Prof. Turianica pochází z Užhorodu, kde působil jako vědec i pedagog na lékařské fakultě 37 let. Po příchodu na Slovensko působil na katedře výživy Slovenské zemědělské univerzity v Nitře.

Prof. Ing. Ivan Turianica, DrSc. se věnoval více než 40 let výzkumem v oblasti biochemie. Ve svých studiích se zabýval především potřebou jódu pro život a v souvislosti s tím i správným fungováním štítné žlázy. Prof. Turianica zkoumal funkce štítné žlázy v souvislosti s ekologicky podmíněným jodovým deficitem v celé škále živočišné říše od nejmenšího hmyzu až po velká zvířata, včetně člověka. Proslulý výrok prof. Turianicu, který i dnes s oblibou používá:

„Kde je jód, tam může být i život. Kde je život, tam musí být jód.“

 

Byl jedním z důvodů pro vytvoření unikátního patentovaného produktu Fortuna Vitae – dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem.

O významnosti jeho vědeckých prací svědčí i ocenění z Cambridge, které se udělují jednou za čtyři roky. Prof. Ing. Ivan Turianica, DrSc. získal titul Člověk 21. století, a to hned dvakrát po sobě v roce 2004 a 2008.

 

Část přednášky prof. Ing. Ivana Turianicu - Hormony, intelekt dětí, těhotenství.

 

This content has been blocked in your Privacy Preferences.

 
Fortuna Vitae

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem Koupit Fortuna Vitae
Fortuna Vitae
0

Používáme cookies od služeb třetích stran pro marketingové aktivity a abychom vám mohli nabídnout lepší zážitek. Přečtěte si o tom, jak používáme soubory cookie a jak je můžete ovládat kliknutím na „Privacy Preferences“.