Nedostatek jódu

Nedostatek jódu v celém našem přirozeném potravinovém řetězci zapříčiňuje poruchy štítné žlázy. Její nesprávná funkce umožňuje rozvoj dalších souvisejících onemocnění. V oblasti střední Evropy hovoříme o tzv. enviromentálním jódovém deficitu. Ten je zapříčiněn nedostatkem přirozených zdrojů jódu.

Jód je obsažen v mnoha potravinách, nejvíc jej asi registrujeme v rybách a mořských řasách. Můžeme si tedy říci, že budeme-li jíst dostatek ryb a řas, že bude všechno v pořádku. Ano, zní to dobře, ale má to jednu chybičku. Je nám od malička vlastní jídelníček s množstvím ryb a mořských živočichů tak jak je tomu v přímořských oblastech? No není a tady je rozuzlení celé záhady. Můžeme to přirovnat k tomu, že pokud máme auto, které jezdí na benzín a my zjistíme, že nám nejde tak dobře, jak bychom chtěli, tak mu palivo vyměníme za letecký benzín. Důsledek asi tušíte. Pokud bychom dnes začali jíst ve velkém množství mořské plody, rázem bychom se předávkovali jódem, což je extrémně nebezpečné. Aby toho nebylo dost, můžeme si říci není jód jako jód. Už jsme naznačili, že známe dvě formy jódu organický nebo anorganický.

V 50. letech se začal nedostatek jódu v potravinách nahrazovat tvz. jodidováním soli. Díky tomu se podstatně snížil kretenismus u novorozenců. Omezily se i další nemoci v souvislosti s nedostatkem jódu.

V posledných rokoch však opäť pribúda ochorení súvisiacich s nesprávnou funkciou štítnej žľazy. Áno, čítate správne. Nie je to z dôvodu nedostatku jódu, ktorý sa dnes snažíme nejakým spôsobom doplniť. Nesprávna činnosť štítnej žľazy vychádza z preťaženia zapríčineného stresom, napätím, emocionálnou záťažou a množstvom informácií.

 
Fortuna Vitae

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem Koupit Fortuna Vitae
Fortuna Vitae
 

Andrea, Martin, 36 r.

august 2016

Potenie, únava, zlý spánok sú už minulosťou

…život človeka s poškodenou štítnou žľazou je na zaplakanie. Môj manžel mal neustále problém s potením, s únavou, chrápal a už sa to nedalo vydržať, bolo to vyslovene trápenie. Avšak nemusím hovoriť, že tabletky sa neustále zvyšovali…z 25 na 75.

Môjmu mužovi, ako začal užívať Fortuna Vitae, sa otočil život o 180 stupňov. Je v kľude, nepotí sa, je vitálny, lepšie spí a lepšie sa aj cíti.

Ďakujeme, že takýto produkt existuje…

0

Používáme cookies od služeb třetích stran pro marketingové aktivity a abychom vám mohli nabídnout lepší zážitek. Přečtěte si o tom, jak používáme soubory cookie a jak je můžete ovládat kliknutím na „Privacy Preferences“.