Organický a anorganický jód

Nejlepším způsobem jak pomoci štítné žláze je dodat jí organickou formu jódu. Je to taková forma jódu, která je vysoce aktivní, má optimální vstřebatelnost a nelze se jí předávkovat.

Obecně je zafixován názor, že největším zdrojem jódu jsou ryby, řasy a různé specifické minerální vody. Dnes se však nemluví jen o jódu jako takovém, ale především o jeho základních formách a to o organické a anorganické.

Lidé se domnívají, že anorganická forma jódu pochází z neživé přírody a je obsažena např. v minerálních vodách, nebo přidáním jodidu draselného do kuchyňské soli. Organická forma jódu se naproti tomu musí nacházet v živých organismech jako jsou rostliny (řasy) a živočichové (ryby).

Jak je to ve skutečnosti? S odpovědí přišel prof. Turianice v podobě unikátního produktu Fortuna Vitae.

Více než 40 - leté výzkumy, celosvětově uznávaného biochemika prof. Ing. Ivana Turianicu, DrSc., přinesly tyto závěry:

  • organická forma jódu, pocházející z živé přírody, je velmi vzácná
  • každý živý organismus má schopnost přeměny anorganické formy jódu do její organické
  • přeměna anorganické formy jódu na organickou se děje za velmi složitých enzymatických procesů v živých organismech (včetně člověka)
  • přeměna jódu v živém organismu se děje jen do takové míry, jaká je potřebná pro život. To znamená, že řasa, zda ryba má jen minimální množství jódu v organické formě. Ostatní jód, který se tam nachází je v jeho anorganické podobě (připraven k přeměně v případě potřeby)
  • anorganickou formou jódu se můžeme snadno předdávkovat, v přírodě ji najdeme v různých koncentracích.

Zvýšený přísun anorganické formy jódu štítnou žlázu zatíží a v případě poruch štítné žlázy (hypotyreóza, hypertyreóza, autoimunitní onemocnění aj.) to platí dvojnásob.

 
Fortuna Vitae

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem Koupit Fortuna Vitae
Fortuna Vitae
 

Emma, 59 r.

august 2016

Organický viazaný jód namiesto umelých hormónov

Som veľmi vďačná, že som Vás našla na internetovej stránke. Každý mesiac si objednávam tento úžastný olej, ktorý je mojim elixírom života. Aj lekár sa čuduje, že mám také dobré výsledky so štítnou žľazou. Nechcem prezradiť tajomstvo, že namiesto predpísaných liekov beriem olej Fortuna Vitae. Mne to pomáha, preto ho doporučujem každému, kto má problémy so štítnou žľazou .

Radšej budem brať organický jód ako umelé hormóny.

0

Používáme cookies od služeb třetích stran pro marketingové aktivity a abychom vám mohli nabídnout lepší zážitek. Přečtěte si o tom, jak používáme soubory cookie a jak je můžete ovládat kliknutím na „Privacy Preferences“.