Štítná žláza a stres

Vstáváte ráno unavení a bez nálady? Máte pocit, že život kolem Vás běží příliš rychle a Vy prostě nestíháte? Je pro Vás namáhavě soustředit se na běžné věci? Ztratila se „šťáva“, úsměv, chuť tvořit…?

Společným jmenovatelem je stres – přílišné nároky na psychiku člověka a jejich dopad na štítnou žlázu.

Možná si kladete otázku, proč v minulosti člověk netrpěl onemocněními štítné žlázy do takové míry jako je tomu dnes. Vždyť už iv 50. letech se právě v souvislosti se zvýšenou potřebou jódu začalo s jodidováním kuchyňské soli.

A co dnes? V dnešní hektické době nejen méně solíme, ale potřeba jódu je již podstatně vyšší. Dennodenně zpracováváme obrovské množství podnětů (mobil, internet, tv, dopravní zácpy, nespočet reklam všude, kam se podíváme…)

Ke zpracování tak obrovského množství informací je opět potřebná vyšší dávka jódu. To následně vede ke zvýšené zátěži na štítnou žlázu. Když mluvíme o jakékoli vyšší zátěži, stačí si uvědomit, jak jsme žili před 100 lety – na všechno bylo jaksi více času.

I zde si můžeme uvědomit, jak psychika a fyzické zdraví spolu úzce souvisí.

Pokud štítná žláza není v dobré kondici, pak je snížena její odolnost vůči stresu, pomalejší reakce na podněty z okolí a zvýšená únava. Právě zde má nezastupitelné místo výrobek Fortuna Vitae – originál prof. Turianice s aktivním organicky vázaným jódem pro přirozenou podporu funkce štítné žlázy.

 
Fortuna Vitae

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem Koupit Fortuna Vitae
Fortuna Vitae
0

Používáme cookies od služeb třetích stran pro marketingové aktivity a abychom vám mohli nabídnout lepší zážitek. Přečtěte si o tom, jak používáme soubory cookie a jak je můžete ovládat kliknutím na „Privacy Preferences“.