Příčiny, které vás překvapí!
Výskyt Hashimotovy tyreoiditidy, hypotyreózy (snížená funkce štítné žlázy), hypertyreózy (zvýšená funkce štítné žlázy, Graves-Basedowova choroba), rakoviny štítné žlázy a mnoha dalších chorob, které ohrožují tuto důležitou žlázu, v posledních letech. Většina pacientů, kterým diagnostikují hypotyreózu nebo Hashimotovu chorobu, obdrží na předpis buď syntetické hormony štítné žlázy jako Synthroid či Levoxil, nebo jejich přírodní alternativu jako Nature-Throid. Někomu může krátkodobá substituční léčba hormonů štítné žlázy zachránit život. Jenže miliony lidí jsou diagnostikovány nesprávně, což má hrozivé následky na jejich zdraví.
Tělo potřebuje jód
Jód je pro tělo základní minerál. Podle některých údajů však 70% světové populace trpí jeho nedostatkem.
Jód je nezbytný nejen pro správnou funkci štítné žlázy, ale také mozku, ledvin, jater, kůže a srdce. Výzkum zjistil, že rakovina prsu souvisí s nízkou hladinou jódu v těle. Prsní žlázy „odchytávají“ jód podobně jako štítná žláza. Je to jakoby tyto žlázy spolu o zásobu jódu bojovaly. Čím méně jódu se v těle nachází, tím méně jódu je k dispozici pro celkovou distribuci hormonů v těle – jak v oblasti prsních žláz, tak štítné žlázy.
Podle některých studií jód prokázal také ochranné účinky před rakovinou: dokáže vyvolat apoptózu (smrt rakovinových buněk), chrání před karcinogenními látkami, vyplavuje z těla škodlivé těžké kovy a napomáhá k rovnováze trávicího systému. Do roku 1960 se v USA přidával jód běžně do chlebového těsta. Krátce poté, co se výrobci rozhodli přidávat do svých produktů bromid, který jód blokuje, výskyt hypotyreózy, Hashimotovy choroby a rakoviny prsu výrazně stoupl. Je to jen náhoda? Mnozí odborníci tvrdí, že určitě ne.
Souvis s léky na nemoci štítné žlázy s rakovinou prsu
"V důsledku nedostatku jódu dochází ke zvýšenému riziku rakoviny prsu u žen, které užívají léky podporující funkci štítné žlázy,“ říká obhájce jódu a vědec doktor David Brownstein. „Léky na podporu funkce štítné žlázy zvyšují metabolické potřeby těla a s tím stoupá i potřeba jódu. Pokud má někdo nedostatek jódu a dostane naordinované užívání hormonů štítné žlázy, problém s nedostatkem jódu se ještě zhorší.“ Nemocnice Ferdinand-Sauerbrucha ve Wuppertal v Německu vypracovala před téměř 30 lety studii, která zjistila, že u žen užívajících léky na štítnou žlázu 15 a více let byla 2x vyšší pravděpodobnost vzniku rakoviny prsu než u těch, které syntetickou léčbu neužívaly.
Kromě toho, že syntetické léky na štítnou žlázu mohou zanechat na lidském zdraví obrovské stopy pro své velké množství nežádoucích účinků, k souvislosti mezi hormony pro léčbu štítné žlázy a rakovinou prsu dochází ve velké míře z důvodu nedbalosti ze strany konvenčního zdravotnictví.
Namísto řešení podstaty problému používají „náplast“ ve formě syntetické náhrady hormonů štítné žlázy, která nijak neřeší skutečné důvody epidemie hypotyreózy.
Hashimotova nemoc: Když tělo ničí to, co potřebuje
Hashimotova tyreoiditida trápí velké procento lidí obou pohlaví, kterým bylo diagnostikováno onemocnění štítné žlázy. V současné době trpí Hashimotovou tyreoiditidou 14 milionů pacientů. Hashimotova nemoc se od ostatních onemocnění štítné žlázy liší především tím, že se jedná o autoimunitní onemocnění. V podstatě to znamená, že imunitní systém buď napadá potřebné látky a mechanismy v těle, protože je zmatený, nebo se snaží dostat tělo do původního stavu, který byl potlačen virovým onemocněním, jako například Epstein-Barr virem. Je vědecky dokázáno, že při Hashimotově tyreoiditidě napadají protilátky imunitního systému klíčové látky, které jsou předchůdci produkce hormonů štítné žlázy.
Stále však mluvíme o tom samém. Předepisování hormonu štítné žlázy problém nevyřeší. V tomto případě tělo vyžaduje celkovou léčbu a detoxikaci, aby mohl imunitní systém začít správně fungovat. Při léčbě Hashimotovy choroby se nesmí zapomínat na jód. Avšak mnoho odborníků se shoduje v tom, že zavádění jódu musí být postupné, protože tělo se uzdravuje a autoimunitní reakce se snižují. Pro pacienty s Hashimotovou tyreoiditidou je velmi důležité zavádění doplňku jódu současně s dalšími důležitými minerály, které napomáhají jeho vstřebávání (například selen).
První krok: Dejte si otestovat množství jódu, bromidů a fluoridů v těle
Pokud máte problémy se štítnou žlázou nebo máte podezření, že vám chybí jód, v první řadě si zkontrolujte hladinu jódu, bromidů a fluoridů v těle. Vysoká hladina bromu a fluoru brání vstřebávání jódu. Pokud si dáte provést tyto testy a proberete si výsledky s odborníkem, zjistíte, kolik jódu můžete brát, aby to bylo pro vás bezpečné a zároveň se můžete poradit, jaké kroky je třeba podniknout pro úplnou detoxikaci. Běžné odběry krve a rozbor slin bohužel nezaručí přesné výsledky hladiny jódu v krvi, proto doporučujeme, abyste si dali udělat test tolerance, který se provádí rozborem moči. Určitě existují specializované laboratoře, které vám jej udělají, nebo vám dají test pro domácí použití. Léčba štítné žlázy může být poměrně složitá, protože názory odborníků se liší již u klíčových otázek, jako je například potřebné množství jódu!
Faktem zůstává, že množství jódu, správně fungující štítná žláza a prevence rakoviny prsu spolu úzce souvisí. Ať už jste pacient s onemocněním štítné žlázy nebo ne, dbejte na dostatečný příjem tohoto životně důležitého minerálu.
zdroj: http://badatel.net

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica
Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem Koupit Fortuna Vitae