Štítna žľaza – význam jódu

Nedostatek jódu významně ovlivňuje všechny funkce v lidském organismu. Častokrát si tento nedostatek ani neuvědomujeme přesto, že jsme často unavení, podráždění, nervózní nebo trpíme nedostatkem spánku.

Jelikož jód v našem těle zajišťuje správnou činnost štítné žlázy, přispívá tím ke zlepšení našeho psychického a fyzického zdraví. Posiluje imunitní systém, reguluje růst a vývoj, zvyšuje celkovou energii organismu, podporuje srdečně-cévní systém a mozkovou činnost, reguluje hladinu cukru v krvi, zvyšuje IQ a také schopnost soustředění.

Jód je prvek, který se vyskytuje všude, ale jeho rozložení na zemském povrchu je výrazně nerovnoměrné. Nejvíce je v přímořských, nejméně v hornatých zemích. Nejpřirozenějším zdrojem jódu pro náš organismus jsou mořské ryby (losos, tuňák, makrela), ústřice, krabi, řasy, mořská voda a sůl, některé minerálky, čokoládové boby, vejce, mléko, citrony, mrkev, špenát, brokolice, česnek, cibule, bazalka, atp.

Jódový deficit v našem organismu oslabuje imunitu a také negativně ovlivňuje činnost všech vnitřních orgánů. S jeho nedostatkem souvisí zpomalené reflexy, snížené IQ, poruchy soustředění, křeče, anémie, vysušování pokožky a lámavost nehtů, vypadávání vlasů. deprese, ztráta energie, neprokrvení končetin, potíže s vylučováním, otoky, předčasný porod, vrozené vývojové vady, kretenismus, rozvoj strumy, poruchy pohlavních funkcí nebo vznik některých nádorů.

 
Fortuna Vitae

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem Koupit Fortuna Vitae
Fortuna Vitae
 

Erika, 45 r.

júl 2016

Upravené parametre štítnej žľazy, zlepšenie spánku…

Dobrý deň, chcem sa s vami podeliť o moje skúsenosti s olejom prof. Turianicu. Obdobie plné stresu a náročných zmien spôsobilo, že som pociťovala únavu, skleslosť a celkový diskomfort. Nevyhla som sa vyšetreniu u endokrinológa, ktorý ma pri zistených výsledkoch okamžite chcel nastaviť na lieky. Mám veľký rešpekt pred lekárskou vedou, ale nepovažujem za správne hneď pri prechodne zhoršenom stave nastaviť lieky doživotne. Chcela som skúsiť niečo šetrnejšie a hlavne bez vedľajších účinkov. Našla som na internete olej prof. Turianicu a skúsila som ho.

Nuž a moja skúsenosť? Okrem toho, že skvele chutí, má vynikajúce účinky. Užívala som 3 fľaše za sebou a všetky moje odchýlky sa upravili. Okrem hodnôt štítnej žľazy resp. hustoty kostí, výrazne zlepší psychickú pohodu, upraví chuť do jedla, zlepší spánok (jeho dĺžku aj kvalitu). Jeho účinky ma presvedčili a odvtedy si každoročne doprajem aspoň 1 – 2 mesačnú preventívnu kúru.

Vrele odporúčam každému.

0

Používáme cookies od služeb třetích stran pro marketingové aktivity a abychom vám mohli nabídnout lepší zážitek. Přečtěte si o tom, jak používáme soubory cookie a jak je můžete ovládat kliknutím na „Privacy Preferences“.