Zdravá štítná žláza – předpoklad zdraví od miminka až po seniora

Štítná žláza je žláza s vnitřní sekrecí, což znamená, že hormony vylučuje do krve přímo k cílovým buňkám, které na tento proces reagují speciálně vyvinutými receptory. Hormony štítné žlázy se účastní činnosti většiny buněk v organismu a také ovlivňují i ​​činnost ostatních systémů.

Základní funkcí orgánu štítná žláza je vrátit jód z krevního oběhu periferním tkáním ve formě hormonů štítné žlázy, které takto významně ovlivňují metabolismus většiny buněk v lidském těle.

Štítná žláza hraje zásadní a mimořádnou roli ve vývoji každého jedince. Její hormony jsou nenahraditelné ve vývoji mozkové tkáně a jejich nedostatek nebo nedostatek jódu vede k poškození mozku, které je v tomto případě nezvratné a projevuje se klinickou mentální retardací.

Štítná žláza a její náležitá funkce jsou proto potřebné k tělesnému vývoji, růstu a také pohlavnímu dospívání. Působení hormonů na jednotlivé orgány je však časově velmi vázáno, proto děti, které mají vrozenou poruchu štítné žlázy, nesou s sebou enormní riziko nezvratného poškození mozkových tkání. Je proto nadmíru důležité odhalit jakoukoli poruchu co nejdříve, aby léčba štítné žlázy mohla být včas zahájena.Štítná žláza je žláza s vnitřní sekrecí, což znamená, že hormony vylučuje do krve přímo k cílovým buňkám, které na tento proces reagují speciálně vyvinutými receptory. Hormony štítné žlázy se účastní činnosti většiny buněk v organismu a také ovlivňují i ​​činnost ostatních systémů.

Přesto u dětí starších tří let, kde je předpokládaný vývoj většiny mozkových tkání již ukončen, dochází ke zpomalení kostního zrání a růstu. Duševní funkce v tomto věku již narušeny nejsou.

 
Fortuna Vitae

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem Koupit Fortuna Vitae
Fortuna Vitae
 

Erika, 45 r.

júl 2016

Upravené parametre štítnej žľazy, zlepšenie spánku…

Dobrý deň, chcem sa s vami podeliť o moje skúsenosti s olejom prof. Turianicu. Obdobie plné stresu a náročných zmien spôsobilo, že som pociťovala únavu, skleslosť a celkový diskomfort. Nevyhla som sa vyšetreniu u endokrinológa, ktorý ma pri zistených výsledkoch okamžite chcel nastaviť na lieky. Mám veľký rešpekt pred lekárskou vedou, ale nepovažujem za správne hneď pri prechodne zhoršenom stave nastaviť lieky doživotne. Chcela som skúsiť niečo šetrnejšie a hlavne bez vedľajších účinkov. Našla som na internete olej prof. Turianicu a skúsila som ho.

Nuž a moja skúsenosť? Okrem toho, že skvele chutí, má vynikajúce účinky. Užívala som 3 fľaše za sebou a všetky moje odchýlky sa upravili. Okrem hodnôt štítnej žľazy resp. hustoty kostí, výrazne zlepší psychickú pohodu, upraví chuť do jedla, zlepší spánok (jeho dĺžku aj kvalitu). Jeho účinky ma presvedčili a odvtedy si každoročne doprajem aspoň 1 – 2 mesačnú preventívnu kúru.

Vrele odporúčam každému.

0

Používáme cookies od služeb třetích stran pro marketingové aktivity a abychom vám mohli nabídnout lepší zážitek. Přečtěte si o tom, jak používáme soubory cookie a jak je můžete ovládat kliknutím na „Privacy Preferences“.