Štítná žláza a její funkce

Štítná žláza (lat. Glandula thyreoidea) nacházející se na přední straně krku je žláza odpovědná za řízení celého organismu. Štítná žláza svou funkci vykonává za pomoci hormonů štítné žlázy (zejména tyroxin a trijodtyronin), které regulují intenzitu metabolismu a zároveň ovlivňují aktivní činnost mnoha systémů v lidském těle. Tyto hormony se vytvářejí z organického jódu přeměnou z jeho anorganické formy. To se děje složitými enzymatickými procesy právě v dvojlalokovom orgánu štítná žláza. Součástí aktivní tvorby těchto hormonů je vychytávání jodových molekul z krve.

Pro správné fungování každé buňky v našem organismu je štítná žláza spolu s její hormony naprosto nezbytná. Tento proces se dá přirovnat k třídě plné žáků, ve které je přítomen učitel (hormon štítné žlázy). Pokud učitel není v třídě přítomen, nastává chaos, křik a pod.

Porušena štítná žláza (nedostatek hormonu štítné žlázy), umožňují vznik civilizačních chorob v plném rozsahu. Můžeme zde najít nemoci jako osteopenie, osteoporóza, chronická únava, kardiovaskulární onemocnění (infarkt myokardu, mozková mrtvice, vysoký krevní tlak, zvýšený cholesterol atd.), Ženské nemoci (cysty na vaječnících, děloze, prsou atd.), Neinfekční zánět prostaty u mužů a mnohé další.

Porucha štítné žlázy stojí často za problémy s početím, zdravým fyzickým a duševním vývojem plodu, ale i problémy u matky v těhotenství, při porodu a kojení (vypadávání vlasů, kazivost zubů, řídnutí kostí, únava, malátnost, kolísání tlaku, psychické problémy, které také mohou být následkem nesprávné funkce štítné žlázy).

Nejběžnějšími poruchami spojenými s touto žlázou jsou hypertyreóza (příliš aktivní štítná žláza) a hypotyreóza (nedostatečně aktivní štítná žláza). V některých oblastech světa s nedostatkem jódu v přijímané stravě se může štítná žláza výrazně zvětšit, důsledkem čehož je otok krku. Toto onemocnění nazýváme endemická struma.

Každá porucha štítné žlázy způsobuje celkové oslabení organismu. Normalizace její funkce může být většinou obnovena za pomoci produktu Fortuna Vitae – originál prof. Turianica, který je unikátním nástrojem na ochranu, prevenci štítné žlázy a její celkovou regeneraci.

 
Fortuna Vitae

FORTUNA VITAE originál prof. Turianica

Dýňový olej s aktivním organicky vázaným jódem Koupit Fortuna Vitae
Fortuna Vitae
 

Mária, 43 r.

máj 2012 - 2017

Hypertyreóza s komplikáciou strumy

Prajem krásny deň, v prvom rade by som sa Vám chcela veľmi poďakovať za doporučenie užívať FORTUNA VITAE pri mojej diagnóze /zvýšená činnosť ŠŽ Graves – Basedowova struma/. Bola mi jednoznačne odporučená operácia – odstránenie ŠŽ. Po mesačnom užívaní oleja / napriek prísnemu zákazu od lekára olej v mojom prípade užívať!!! / sa môj zdravot. stav výrazne zlepšil nielen subjektívne, ale aj laboratórne výsledky potvrdili rapídny obrat k lepšiemu. Kým som užívala iba lieky, choroba pretrvávala. Olej prof. Turianicu však zaúčinkoval priam zázračne! Takže operáciu / ktorú považujem nie za vyliečenie, ale spôsobenie trvalo chorobného stavu, keďže jej podstatou je odstránenie životne dôležitého orgánu a doživotné užívanie umelých hormónov /naďalej tvrdohlavo odmietam a dúfam, že mi olej pomôže k úplnému vyliečeniu.

Jediné, čo ma ešte trápi, je mierne zväčšenie ŠŽ oproti jej veľkosti na začiatku ochorenia. Osobne si myslím, že sa jedná o vedľajší nežiadúci účinok Thyrozolu, nakoľko som mala predpísané pomerne vysoké dávky / zo zač. 4- krát denne, potom 3-krát/ Po využívaní 1 fľašky oleja užívam už len 1 tabletku denne. V užívaní oleja pokračujem naďalej napriek zákazu lekára.

 

Po 5 rokoch…

Ahojte anjeli moji! Práve som sa vrátila z Ľubochne ... Doktorka mi urobila ultrazvuk štítnej žľazy ... Povedala, že keby to nevidela na vlastné oči a nezažila to od začiatku, odo dňa, keď som k nej začal chodiť, neuverila by tomu ... Zmenšil sa objem nad 100 ml na 35 ml !!! Povedala, že možno začne veriť na zázraky.

Viem, komu by som mala poďakovať za ten zázrak! Napriek tomu vám nikdy nemôžem dostatočne poďakovať... Keby nebolo vás, moja štítna žľaza by nikdy nebola zdravá a ani ja by som ... Z CELÉHO SRDCA ĎAKUJEM!

S láskou a úctou Maja...

Prosím, pozdravte prof. Turianicu za mňa a ďakujem mu v mojom mene.

0

Používáme cookies od služeb třetích stran pro marketingové aktivity a abychom vám mohli nabídnout lepší zážitek. Přečtěte si o tom, jak používáme soubory cookie a jak je můžete ovládat kliknutím na „Privacy Preferences“.